Registrul național post infarct miocardic acut
Institutul Inimii ”Niculae Stăncioiu” din Cluj-Napoca va înfiinţa primul registru naţional post-infarct miocardic acut, pentru prevenirea insuficienţei cardiace, cu fonduri norvegiene în valoare de 2,5 milioane de euro.
Continuitatea asistenței medicale nu poate depinde la nesfârșit de epuizarea controlată a medicilor
Predictibilitatea în sănătate nu poate fi construită pe crize politice de la o zi la alta