Medicii de familie cer o campanie de prevenire a apariției și răspândirii difteriei
Medicii de familie solicită imperios autorităţilor să intensifice măsurile de prevenire şi să se pregătească pentru combaterea difteriei, argumentând că difteria a devenit ameninţare pentru România.

Continuitatea asistenței medicale nu poate depinde la nesfârșit de epuizarea controlată a medicilor
Predictibilitatea în sănătate nu poate fi construită pe crize politice de la o zi la alta