Ministerul Sănătății propune un nou mecanism de stimulare a performanței în spitalele publice
Ministerul Sănătății a publicat în transparență decizională un proiect de ordonanță de urgență care prevede posibilitatea acordării unor indemnizații de merit pentru personalul de specialitate medico-sanitar din spitalele publice, în limita a 2% din cheltuielile cu salariile de bază.
Continuitatea asistenței medicale nu poate depinde la nesfârșit de epuizarea controlată a medicilor
Predictibilitatea în sănătate nu poate fi construită pe crize politice de la o zi la alta