Spitalul Regional de Urgență Iași intră în etapa finală de pregătire a șantierului. Rogobete: „Proiectul a intrat într-o fază ireversibilă de implementare”
Spitalul Regional de Urgență Iași intră în etapa finală de pregătire a șantierului. Investiție de peste 3,2 miliarde lei, anunță ministrul Alexandru Rogobete.


Continuitatea asistenței medicale nu poate depinde la nesfârșit de epuizarea controlată a medicilor
Predictibilitatea în sănătate nu poate fi construită pe crize politice de la o zi la alta