Bilanț 2025 la Spitalul Municipal Odorheiu Secuiesc: peste 17.000 de pacienți externați și creșteri semnificative ale activității
Spitalul Municipal Odorheiu Secuiesc a raportat în 2025 peste 17.000 de pacienți externați, creșteri la urgențe și ambulatoriu și noi proiecte de digitalizare.
Continuitatea asistenței medicale nu poate depinde la nesfârșit de epuizarea controlată a medicilor
Predictibilitatea în sănătate nu poate fi construită pe crize politice de la o zi la alta